• Smernica o protispoločenskej činnosti

• Oznamovanie protispoločenského konania podľa zákona č. 54/2019 Z.z. o ochrane oznamovateľov protispoločenskej činnosti a o zmene a doplnení niektorých zákonov

Protispoločenskou činnosťou v zmysle zákona sa rozumie činnosť, o ktorej sa oznamovateľ dozvedel v súvislosti s pracovnoprávnym vzťahom alebo iným obdobným vzťahom a ide o činnosť, ktorá je trestným činnom alebo správnym deliktom. Môže to byť tiež korupcia, nehospodárna činnosť alebo neetická činnosť.

Podnet môže podať fyzická osoba, ktorá je v pracovnoprávnom vzťahu k zamestnávateľovi alebo inom obdobnom vzťahu k zamestnávateľovi a anonymný oznamovateľ.

Zamestnávateľom je ZŠ, Záhorácka 95, Malacky

Podnety vybavuje riaditeľka školy

Podanie podnetu

· elektronickou poštou zaslanou na adresu: zs4malacky@zs4malacky.sk